دربی تهران حساسترین بازی هفته
جنگ برای رسیدن به قله سبز یورو ۲۰۲۰
اخبار روز:
www.iran-chabar.de
چهارشنبه
۲۹ اسفند ۱٣۹۷ -
۲۰ مارس ۲۰۱۹
دیدارهای هفته بیست و سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران طی روزهای هشتم تا یازدهم فروردین ماه سال ۱۳۹۸، برنامه، زمان و مکان دیدارهای هفته بیست و سوم رقابتهای لیگ حرفهای فوتبال (جام خلیج فارس) به شرح زیر اعلام شد:
پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸
* سپیدرود – پیکان (ورزشگاه سردار جنگل رشت) ساعت ۱۷:۴۵
* سایپا – نساجی مازندران (ورزشگاه شهر قدس تهران)
جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸
* ماشین سازی – فولاد خوزستان (ورزشگاه بنیان دیزل تبریز) ساعت ۱۷
* پدیده – پارس جنوبی جم (ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد) ساعت ۱۷
شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸
* پرسپولیس – استقلال (ورزشگاه آزادی) ساعت ۱۷
* استقلال خوزستان – تراکتورسازی (ورزشگاه غدیر اهواز) ساعت ۱۹
یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸
* صنعت نفت آبادان – ذوب آهن (ورزشگاه تختی آبادان) ساعت ۱۷
* سپاهان – نفت مسجد سلیمان (ورزشگاه نقش جهان اصفهان) ساعت ۱۹
به استقبال مقدماتی یورو ۲۰۲۰؛ جنگ برای رسیدن به قله سبز
راهی که به فینال ورزشگاه ومبلی میانجامد از قدم اول در روز پنجشنبه آغاز میشود.
به گزارش سایت نود، یورو ۲۰۲۰ هر چند به معنای واقعی کلمه میزبان ندارد اما از وقتی در اولین دور مقدماتی این رقابتها از پنجشنبه آغاز شود، دوباره هیجان به سراسر قاره سبز تزریق میشود.
مرحله مقدماتی با شرکت ۵۵ تیم در ۱۰ گروه ( ۵ گروه ۵ تیمی و۵ گروه ۶ تیمی) انجام میشود که از هر گروه ۲ تیم اول به دور نهایی راه مییابد و ۴ تیم باقی مانده هم از طریق پلیآف به ۲۰ تیم صعود کرده اضافه میشوند.
گروهبندی رقابتها به این شرح است؛
گروه A: انگلیس – جمهوری چک – بلغارستان – مونته نگرو - کوزوو
گروه B: پرتغال – اوکراین – صربستان - لیتوانی- لوگزامبورگ
گروه C: هلند – آلمان- ایرلند شمالی – استونی - بلاروس
گروه D: سوئیس- دانمارک – جمهوری ایرلند- گرجستان – جبل الطارق
گروه E: کرواسی- ولز – اسلواکی- مجارستان - آذربایجان
گروه F: اسپانیا- سوئد- نروژ – رومانی – جزایر فارو - مالت
گروه G: لهستان- اتریش – اسرائیل - اسلوونی – مقدونیه - لتونی
گروه H : فرانسه- ایسلند – ترکیه – آلبانی – مولداوی - آندورا
گروه I: بلژیک- روسیه- اسکاتلند – قبرس – قزاقستان – سن مارینو - لیختن اشتاین
نحوه صعود از پلیآف
برخلاف ادوار قبلی، مرحله پلیاف، ارتباط چندانی به مرحله گروهی ندارد؛ به این معنا که ۱۶ تیمی که از طریق مرحله گروهی موفق به کسب جواز صعود نشدند، بسته به عملکردشان در رقابتهای لیگ ملتهای اروپا، ( در واقع ۴ تیم راه یافته به نیمهنهایی به اضافه ۱۲ تیم ردههای بعدی) در ۴ گروه ۴ تیمی به رقابتهای رفت و برگشتی میپردازند و در نهایت تیمهای سرگروه به جمع ۲۰ تیم قبلی راه مییابدو جمع ۲۴ تیم یورو ۲۰۲۰ را تکمیل میکنند.
برنامه هفته اول مقدماتی یورو ۲۰۲۰
گروه اول
بلغارستان - مونته نگرو
انگلیس - جمهوری چک
ﺳﻪشنبه ۶ فروردین ۱٣۹٨
کوزوو - بلغارستان
مونته نگرو - انگلیس
گروه دوم
شنبه ٣ فروردین ۱٣۹٨
لوکزامبورگ - لیتوانی
پرتغال - اوکراین
ﺳﻪشنبه ۶ فروردین ۱٣۹٨
لوکزامبورگ - اوکراین
پرتغال - صربستان
گروه سوم
پنجشنبه ۱ فروردین ۱٣۹٨
هلند - بلاروس
ایرلند شمالی - استونی
دوشنبه ۵ فروردین ۱٣۹٨
هلند - آلمان
ایرلند شمالی - بلاروس
گروه چهارم
شنبه ٣ فروردین ۱٣۹٨
گرجستان - سوئیس
جبل الطارق - جمهوری ایرلند
چهارشنبه ۷ فروردین ۱٣۹٨
جمهوری ایرلند - گرجستان
سوئیس - دانمارک
گروه پنجم
گروه E مقدماتی
پنجشنبه ۱ فروردین ۱٣۹٨
کرواسی- آذربایجان
اسلواکی - مجارستان
یکشنبه ۴ فروردین ۱٣۹٨
ولز - اسلواکی
مجارستان - کرواسی
گروه ششم
شنبه ٣ فروردین ۱٣۹٨
مالت - جزایر فارو
سوئد - رومانی
یکشنبه ۴ فروردین ۱٣۹٨
اسپانیا - نروژ
گروه هفتم
پنجشنبه ۱ فروردین ۱٣۹٨
اتریش - لهستان
مقدونیه - لتونی
اسرائیل - اسلوونی
یکشنبه ۴ فروردین ۱٣۹٨
اسرائیل - اتریش
گروه هشتم
گروه H مقدماتی
شنبه ٣ فروردین ۱٣۹٨
آلبانی - ترکیه
آندورا - ایسلند
مولداوی - فرانسه
دوشنبه ۵ فروردین ۱٣۹٨
ترکیه - مولداوی
ﺳﻪشنبه ۶ فروردین ۱٣۹٨
آندورا - آلبانی
فرانسه - ایسلند
گروه نهم
پنجشنبه ۱ فروردین ۱٣۹٨
قزاقستان - اسکاتلند
بلژیک - روسیه
قبرس - سن مارینو
یکشنبه ۴ فروردین ۱٣۹٨
قزاقستان - روسیه
سن مارینو - اسکاتلند
دوشنبه ۵ فروردین ۱٣۹٨
قبرس - بلژیک
گروه دهم
گروه J مقدماتی
یکشنبه ۴ فروردین ۱٣۹٨
بوسنی - ارمنستان
ایتالیا - فنلاند
لیختن اشتاین - یونان
ﺳﻪشنبه ۶ فروردین ۱٣۹٨
ارمنستان - فنلاند
چهارشنبه ۷ فروردین ۱٣۹٨
بوسنی - یونان
ایتالیا - لیختن اشتاین
|